Jaguars rue пропусна шансове в плейофната загуба от Канзас Сити

КАНЗАС СИТИ, Мисури (АП) — Джаксънвил Джагуарс не биха могли да си представят по-добра ситуация от тази, пред която се изправиха късно през първото полувреме на съботния мач от плейофния кръг на дивизията срещу могъщите Канзас Сити Чийфс. Стартиращите шампиони на АФК Юг, които трябваше да се съберат от дефицит от 27 точки срещу Чарджърс миналата седмица, само за да стигнат до Arrowhead Stadium, се озоваха в рамките на 10-7 във враждебна среда – и с Патрик Махоумс, претендент за MVP на лигата, куцукайки нагоре по тунела към Съблекалнята на Канзас Сити. След това те продължиха да пропиляват шансове да стигнат до мача за шампионата на AFC, като в крайна сметка паднаха с 27-20 в една студена, снежна нощ на стадион Arrowhead. Първо, една от най-добрите защити в лигата позволи на 37-годишния калфа Чад Хене да поведоха Chiefs в тъчдаун от 12 игри и 98 ярда, поставяйки Jaguars в дупка 17-7 в последните минути на първото полувреме. След това, след като Mahomes се върна от съблекалнята през второто полувреме, защитата им не успя получавате голям натиск върху внезапното само неподвижен куотърбек. И с време в джоба, за да погледне надолу, Махоумс победи Джаксънвил на удар от 75 ярда в четвъртата четвърт, което направи 27-17 с малко повече от 7 минути до края на мача. Защитата им ги провали, Jaguars се насочиха към нападението си, за да направят ново завръщане. Това също ги разочарова. Тревър Лоурънс, който отговори на четири прихванати паса срещу Чарджърс, като хвърли четири тъчдаун подавания при завръщане, смело измъкна Джаксънвил надолу през четвъртата четвърт. Но след завършване на пас към Джамал Агню, който беше наранил Chiefs в специалните отбори, широкият приемник освободи топката за обрат. Защитата на Jaguars бързо форсира удар, но Лорънс беше почти веднага изведен от новобранеца в корнера Джейлън Уотсън , чието скачащо прихващане с една ръка се случи точно пред страничната линия на Джаксънвил. Ягуарите в крайна сметка получиха гол от Райли Патерсън 25 секунди преди края, което им даде шанс да опитат удар отстрани. Но Chiefs, чиито специални екипи бяха бъркотия през по-голямата част от сезона, се нахвърлиха върху него, за да прекратят мача. Историята продължава. Травис Етиен бяга с 62 ярда за резултат, а Jaguars имат среден резултат по-добър от 7 1/2 ярда на пренасяне. Но те не успяха да продължат ударите и Лоурънс завърши с пас само на 217 ярда с тъчдаун и това самотно прихващане. Това беше разочароващ завършек на това, което се превърна в мечта на Ягуарс, които изравниха рекорд от ерата на Супербоул от спечелване на осем мача като аутсайдери и организиране на третото най-голямо завръщане в плейофите в историята на NFL. По този начин те станаха и първият отбор, спечелил плейофен мач, след като имаше най-лошия или равен за най-лошия рекорд през предходния сезон. Всичко това предвещава добри неща за Jaguars и треньора Дъг Педерсън, дългогодишният ученик на колегата на Chiefs Анди Рийд, който донесе титла в Super Bowl на Филаделфия, но ще трябва да изчака, за да направи същото за Джаксънвил.___AP NFL: https://apnews.com/hub/nfl и https://twitter.com/AP_NFL