49ers победиха Cowboys с 19-12, за да продължат към играта за титлата на NFC

САНТА КЛАРА, Калифорния (AP) — Крисчън Маккафри вкара гол за напред от 2 ярда през четвъртата четвърт, а защитата на Сан Франциско свърши останалото, изпращайки 49ers до втория им пореден мач за титлата на NFC с победа с 19-12 над Далас Каубойс в неделя. 49-те (15-4) използваха последователни дълги удари за отбелязване на голове през второто полувреме, за да изморят Каубойс (13-6) и да спечелят 12-ия си пореден мач. Сан Франциско напредна, за да играе с Eagles в мача за титлата на NFC следващата неделя във Филаделфия, след като загуби в този кръг от Rams преди година. „Човече, просто сме развълнувани, че спечелихме“, каза куотърбекът на 49ers новобранец Брок Пърди. „Всеки изпълни своята част. Това е плейофен футбол, никога не е лесно, но ние продължаваме напред.” Каубоите загубиха за рекорден седми пореден път в дивизионния кръг и не успяха да стигнат до мача за титлата на NFC, откакто спечелиха петата си титла на Super Bowl след 1995 г. Дак Прескот хвърли две прихващания, а Брет Махер пропусна петата си допълнителна точка от следсезона, когато опитът му беше блокиран. По-късно той направи два гола от игра. Каубоите имаха удар, когато поеха собствените си 18 при оставащи 2:59, изоставайки с 19-12, след като четвъртият гол от полето на Роби Гулд в мача завърши почти осем минути път. Но Прескот хвърли две поредни незавършвания и беше уволнен на трето място. Треньорът Майк Маккарти избра да удари четвърти и 10-и с трите оставащи тайм-аута. Пърди започна следващия удар със завършване на 16 ярда към Джордж Китъл и Сан Франциско не върна топката на Далас, докато не останаха 45 секунди . Каубоите поеха на 6 и така и не се доближиха оттам. Пърди, последният избран в драфта миналия април, се подобри до 7- като титуляр, откакто замени контузения Джими Гарополо в началото на седмица 13. Той отбеляза 18 за 28 за 215 ярда без загуба срещу Каубоите, присъединявайки се към Джо Флако (2008) и Марк Санчес (2009) като единствените QB новобранци, спечелили два старта в плейофите. „Уау. Brock Purdy ни води на мача за шампионата на NFC? Искам да кажа, той спечели само седем поредни победи сега. Добра работа, Брок — каза Китъл. „Той играе на високо ниво, дава на нашите най-добри играчи футбола, той е страхотен и уверен в мача. Той просто върши страхотна работа.“ Историята продължава. 49ers поведоха в първата игра от четвъртата четвърт, когато Маккафри завърши 91-ярдов удар с 2-ярдов пробег. чифт задържания в защита срещу Далас – включително едно на Донован Уилсън близо до голлинията, което отхвърли трето уволнение. „Помислих си, знаете ли какво, как мога да направя това възможно най-драматично?“ Китъл каза за зрелищния си улов. „Просто извикайте на Брок: всъщност дори не бях в прогрес и той все пак ме намери, така че това е всичко, което има значение. Така че просто оценявам това, че ми даде шанс да хвана топката.” Махер отбеляза втория си гол от игра в мача, когато реализира от 43 ярда, за да намали преднината на Сан Франциско до 16-12. Двата най-добри голмайсторски отбора в НФЛ в миналото 13 седмици имаха проблеми с придвижването, тъй като защитите, водени от професионалистите Ник Боса от Сан Франциско и Мика Парсънс от Далас, контролираха играта. Деветките измъкнаха Прескот два пъти през първото полувреме, превърнаха ги в гол от Гулд и поведоха с 9- 6 на почивката. Каубоите вкараха единствения TD за първото полувреме, като Прескот се свърза с тайт енд Далтън Шулц за трети път този постсезон. Но ниският опит на Махер за допълнителна точка беше блокиран от Самсън Ебукам. Махер получи известно изкупление, когато вкара гол от 25 ярда, който изравни мача на 9 в началото на третата четвърт, след като Рей-Рей Макклауд не успя да върне удар в Сан Франциско 21. САМО ЗА УДАРИ Решението на Cowboys да се придържат към Maher след четирите му пропуснати допълнителни точки миналата седмица изглеждаше съмнително, когато той пропусна ранната допълнителна точка. Петте пропуснати PAT на Махер са вторите най-много от всеки играч на NFL в плейофите. Рой Герела пропусна шест опита от 43 опита през 70-те години на миналия век за Хюстън и Питсбърг. Имаше прах преди мача, когато Махър загряваше. Трент Уилямс и други играчи на 49ers се опитаха да се намесят в опитите му от страната на терена на Сан Франциско, което доведе до кратък спор. НАРАНЯВАНИЯ Каубои: РБ Тони Полард напусна късно през първото полувреме, след като нарани левия си глезен, докато беше атакуван след прием. Той не се върна в играта. … DT Калвин Уоткинс (теле) напусна през първото полувреме. 49ers: DE Чарлз Омениху (косо) напусна за кратко през първото полувреме, но се върна в играта. НАГОРЕ СЛЕДВАЩО 49ers щяха да стигнат до втория си Супербоул през последните четири сезона с победа във Филаделфия.___AP NFL: https://apnews.com/hub/nfl и https://twitter.com/AP_NFL