Цялата работа Swiatek се улеснява във втората седмица на Australian Open up

МЕЛБЪРН, 20 януари (Ройтерс) – Топ поставената Ига Светек продължи да си проправя път през жребия на Откритото първенство на Австралия в петък, разбивайки Кристина Букса с 6- 6-1 при ярко слънце на Маргарет Корт Арена, за да достигне до четвъртия кръг. -годишната номер едно в света, която се стреми да добави първа корона в Мелбърн Парк към титлите на Откритото първенство на Франция и US Open, които спечели миналата година, беше съвсем бизнес, докато изигра първия сет за 23 минути. Номер 100 в света Букса просто няма отговор на играта на Swiatek на целия корт и испанката само успя да избегне страховития резултат „двоен багел“ 6- 6-, като задържа последния си гейм за сервис. след като казахстанецът с голямо обслужване по-рано разстрои миналогодишната загубила финалистка Даниел Колинс. Репортаж от Ник Мълвени Редактиране от Нийл Фулик. Нашите стандарти: Принципите на Thomson Reuters Belief.