Сцената на Световното първенство беше подготвена за момента на героя на Кристиано Роналдо, но така и не пристигна

Кристиано Роналдо беше неутешим. Може би с последния съдийски сигнал за кариерата му на Световната купа, по лицето на суперзвездата се стичаха сълзи. Мароканският защитник Ашраф Дари се опита да прегърне Роналдо, докато той бавно вървеше към тунела и съблекалнята. Но 37-годишният португалски капитан изгони 23-годишния играч и продължи да върви. Веднъж в тунела, защитен от шумните марокански фенове, които все още ликуваха и празнуваха, лицето на Роналдо се набръчка и той щипна носа си. Сълзите продължаваха да текат. И камерите ги уловиха. КЛИКНЕТЕ ТУК ЗА ПОВЕЧЕ СПОРТНО ОТКРИВАНЕ НА FOXNEWS.COM Португалският нападател #07 Кристиано Роналдо реагира по време на четвъртфиналния футболен мач от Световната купа в Катар 2022 между Мароко и Португалия на стадион Ал-Тумама в Доха на 10 декември, 2022 г. (Снимка от KARIM JAAFAR/AFP чрез Getty Visuals) Роналдо, един от най-великите, играли някога в играта, вероятно никога няма да спечели най-желания трофей. Точно както мечтата на Неймар да спечели това Световно първенство за родината си приключи в петък вечер, така и тази на Роналдо в събота. Сред легендите в този турнир само Лионел Меси продължава да има надежда след дивата победа на Аржентина при изпълнение на дузпи предната вечер. Съботата беше историческа за Мароко, който стана първият африкански отбор, стигнал до полуфиналите на Световното първенство с победа с 1- над Португалия в събота на стадион Ал Тумама. Въпреки това Роналдо надвисна над всичко. Мачът започна с напрегнато натрупване. Мароканските фенове превъзхождаха португалските фенове с хиляди и те си подсвиркваха непрекъснато по време на мача – невероятно разсейващи звуци, които бяха извън класациите за децибели. След 42 минути Атласките лъвове отбелязаха. Левият бек Яхия Атият Аллах вкара перфектна топка отляво в центъра на наказателното поле, а Юсеф Ен-Несири изплува над вратаря Диого Коста, за да чукне топката в мрежата с глава. Ал Тумама вече беше оглушителен и този момент издуха тъпанчетата. Ен-Несрири току-що беше вкарал първия гол в елиминационния кръг на Световното първенство в историята на Мароко. В този момент Роналдо не можеше да бъде открит, тъй като световната суперзвезда не стартира този мач. Това беше вторият пореден мач, в който мениджърът Фернандо Сантос смяташе, че е по-разумно да постави Роналдо на пейката, решение, което привлече огромно внимание в играта. Победата над Швейцария във вторник беше първият мач на Световното първенство, в който Роналдо не стартира за националния си отбор от 2006 г. насам. Първоначалното решение беше посрещнато с яростни критики, но Португалия спечели с 6-1 и заместникът на Роналдо, 21-годишната изгряваща звезда Гонсало Рамос вкара хеттрик. Сантос каза след този мач, че поставянето на Роналдо на пейката е тактическо, а не лично. И така, Сантос направи същото нещо срещу дисциплиниран и емоционален марокански отбор, който се стремеше да пише история. Грешно ли беше решението този път? Дори служител на ФИФА, говорейки с колегата си, който се спускаше по стълбите на стадиона след мача, небрежно каза: „Не мога да повярвам, че имаше Роналдо на пейката.“ Отговорът на неговия колега: „Да, но Мароко заслужава това.“ Съжаляваше ли Сантос, че не стартира Роналдо? „Не“, каза мениджърът след това. “Не мисля така. Не съжалявам. Не съжалявам. Мисля, че това беше отбор, който игра много добре срещу Швейцария. Кристиано е страхотен играч. Той влезе, когато решихме, че е необходимо. Така че, не, нямам съжалява.” Нападателят №07 на Португалия Кристиано Роналдо реагира, след като отборът му загуби четвъртфиналния футболен мач от Световната купа Катар 2022 между Мароко и Португалия на стадион Ал-Тумама в Доха на 10 декември 2022 г. (Снимка от PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP чрез Getty Изображения) През изминалата седмица Роналдо изигра ролята на добър войник. По-рано тази седмица имаше съобщения, че той е заплашил да напусне националния отбор и Катар, след като Сантос го е оставил на пейката, но по-късно Сантос изясни, че тези слухове не са верни. И той не смята, че тази драма е повлияла на играта. „Мисля, че ако вземем двама души, които бяха най-разстроени от този мач, може би това бяхме Кристиано Роналдо и аз“, каза Сантос. “Разбира се, разстроени сме. Разбира се, това ни засяга. Но това е част от играта.” Роналдо остана на пейката, за да започне второто полувреме. Той вървеше по тунела след полувремето, все още носейки жълтата си резервна игла, говорейки с треньор на отбора и резервен вратар Руи Патрисио с ръце, покрили устата си, така че хората да не могат да четат по устните. Още в началото на полувремето Роналдо започна да загрява от страничната линия. Очите му се стрелнаха от Мароко, изпълняващ свободен удар от единия край, към феновете на Atlas Lions, които скачаха нагоре-надолу от другия. Той си пое дълбоко дъх и продължи да се разтяга. В 51-та минута той беше заменен в мача и стадионът изригна – в този момент беше по-шумно, отколкото през която и да е друга точка от вечерта. Може би дори мароканските фенове ги аплодираха. Това беше последният им момент да гледат как един от най-великите играчи на всички времена играе на Световно първенство, дори ако беше в другия отбор. И сцената беше подготвена за момент на герой за спасяване на деня. Имаше чувството, поне за няколко минути присъствието на Роналдо на терена разтърси Португалия. Атаката му стана по-интензивна и прецизна, а А Селакао имаше шансове. В един момент Португалия изпълни три прави ъглови удара, но не успя да реализира нито един от тях. Бруно Фернандеш отправи удар от горната част на наказателното поле в 64-ата минута, който мина малко над вратата. По-късно португалският полузащитник направи превъзходно центриране, което вратарят Ясин Буну улови, преди Роналдо да успее да го прокара с глава. В 83-ата минута Феликс отправи удар, който щеше да влезе, ако Буну не се хвърли да го спаси. Моментът на героя така и не дойде. Кристиано Роналдо от Португалия напуска терена след загубата с -1 по време на четвъртфиналния мач от Световното първенство по футбол в Катар 2022 между Мароко и Португалия на стадион Ал Тумама на 10 декември 2022 г. в Доха, Катар. (Снимка от Дейвид Рамос – ФИФА/ФИФА чрез Getty Photos) Мароко се отпусна през второто полувреме, остана опасен при контраатака, а Португалия не можа да завърши нито едно нещо.“Понякога във футбола трябва да имаме малко на късмет, но това не беше така”, каза Сантос. „В последния ни мач имахме страхотен гол от корнер, но това не се случи този път. Освен това видяхме в допълнителното време, че можехме да видим, че нашите играчи бяха разтревожени.“ Причината, поради която сме разстроени, е, че мислехме, че можем да стигнем до финалите и да спечелим.” Мароко изравни Хърватия в груповата фаза, след това победи Белгия, Канада, Испания и сега Португалия, като всички допуснаха само един гол. Следващият за отбора е Англия или Франция, полуфинал насрочено за сряда, което ще осигури задължителен театър (14:00 ч. по FOX и приложението FOX Sports). Ние се превръщаме в отбора, който всички обичат на това Световно първенство“, каза мароканският мениджър Уалид Реграги. „Мисля, че ние сме „Роки“ на това Световно първенство.“ Въпреки това Роналдо и сълзите му откраднаха светлината на прожекторите за последен път. НАТИСНЕТЕ ТУК, ЗА ДА ВЗЕМЕТЕ ПРИЛОЖЕНИЕТО НА FOX Information Реграгуи беше попитан след това дали се притесняваше, когато Роналдо беше подписан през второто полувреме. „Знам, че може да вкара от нищото“, каза Реграги. Този път обаче не го направи.