Номер 2 Мичиган остава непобеден с победа на Purdue, претендира за втора поредна титла от Big 10

Джей Джей Маккарти хвърли три подавания за тъчдаун, а Донован Едуардс избяга за 185 ярда и отбеляза резултат при победата на номер 2 Мичиган с 43-22 над Пърдю в събота вечер, което доведе до втората поредна титла на Wolverines в Big Ten и вероятно номер 2 в плейофите. най-печелившата футболна програма, Мичиган осигури първия сезон с 13 победи в историята на училището. Още две победи щяха да осигурят на Wolverines (13-, номер 2 в CFP) първото им национално първенство от 1997 г. насам. И с контузената звезда Блейк Коръм, отстранена от края на сезона в лявото коляно, Едуардс открадна шоуто за втора поредна седмица. След като победи съперника си Охайо Стейт с 216 ярда и два гола миналата седмица, Едуардс отвори този мач с пробег от 60 ярда в първата игра от второто полувреме, за да постави един гол. Той добави TD спринт на 27 ярда в следващата серия на Мичиган, за да го направи 28-13. КЛИКНЕТЕ ТУК ЗА ПОВЕЧЕ СПОРТНО ОТКРИВАНЕ НА FOXNEWS.COM Донован Едуардс №7 от Мичиган Уолвъринс пуска топката по време на първото полувреме в мача за шампионата на Голямата десетка срещу Purdue Boilermakers на Lucas Oil Stadium на 3 декември 2022 г. в Индианаполис, Индиана (Justin Casterline/Getty Photos)Purdue (8-5) така и не се възстанови от бързата атака на Мичиган със седем игри, след като изоставаше с 14-13 на полувремето , но куотърбекът Ейдън О’Конъл и приемникът Чарли Джоунс помогнаха на Boilermakers да го направят интересен за известно време. О’Конъл беше 32 от 47 с 366 ярда и две прихващания, след като пропусна известно време за тренировки в началото на тази седмица, за да скърби за смъртта на най-големия си брат . Джоунс, който загуби от Мичиган в миналогодишния мач, докато играеше за Айова, имаше 13 приема за 162 ярда. Това просто не беше достатъчно. Мичиган не показа признаци на махмурлук след победата над Бъкейс миналата седмица, като поведе със 7- при началното притежание с пас от 25 ярда TD от Маккарти към Колстън Лъвланд. Пърдю отговори с бърз удар от 1 ярд, за да изравни резултата, след което поведе при гол от 33 ярда на Мичъл Финерън. Роман Уилсън №14 от Мичиган Уолвъринс реагира, след като улови пас по време на първото полувреме на мача от футболния шампионат Major 10 срещу Purdue Boilermakers на Lucas Oil Stadium на 3 декември 2022 г. в Индианаполис, Индиана (Aaron J. Thornton/Getty Изображения) ЮТА ТРОЛЯВА КЕЙЛЪБ УИЛЯМС, ПИШЕЩИ „F— ЮТА“ ВЪРХУ НОКТИТЕ В PAC 12 CHAMPIONSHIP BLOWOUT Мичиган отговори, като се възползва от обаждане за засада на четвърто и 6, като направи първия даун, вдигна го и в крайна сметка преобразува драйва в 7-ярдов TD пас от McCarthy към Luke Schoonmaker. Те никога повече не изостанаха. Голямо бягане на Едуардс създаде 1-ярд TD гмуркане на Калел Мълингс, преди Едуардс да отпразнува собственото си вкарване. Всичко, което Пърдю успя да събере бяха още три гола от полето. Маккарти беше 11 от 17 със 161 ярда и едно прихващане. публикува съобщение в Twitter в събота сутринта, за да каже, че операцията на коляното му е минала добре. ПЪРДЮ: Вълшебният сезон на Boilermakers завърши със стабилно представяне в мача за шампионата, където те играха по-добре от повечето очаквания. Все пак те спечелиха дивия, див запад на Голямата десетка, и двете игри за трофей и трябва да се насочат към мач с купа при топло време. Мичиган: Да, Wolverines може вече да са заключили първите две семена благодарение на загубите от Южен Кал и TCU. Мичиган вече има една след друга корони от конференциите за първи път от 2003-04 г., въпреки че трудната част остава – прекратяване на застоя на националната титла. НАБИРАНЕ НА ТРИКЕРИБром игра един сезон във вече несъществуващия XFL и призна, че опитът му е помогнал да разбере как да инжектира индивидуалност и креативност в играта. Беше изложен на пълен екран в събота. Изненадващ край донесе първия резултат на Пърдю, фалшив удар помогна да се запази вторият резултат за постигане на резултата, а след това Мокоби спринтира 25 ярда на фалшиво трептене на бълхи през третата четвърт. Люк Скунмейкър №86 от Мичиган Уолвъринс реагира, след като отбеляза тъчдаун в мача за Голямата десетка на шампионата срещу Пърдю Бойлърмейкърс по време на първото полувреме на Лукас Ойл Стейдиъм на 3 декември 2022 г. в Индианаполис, Индиана (Джъстин Кастърлайн/Гети изображения) КЛИК ТУК, ЗА ДА ВЗЕМЕТЕ СЛЕДВАЩОТО ПРИЛОЖЕНИЕ НА FOX Information Purdue: Ще разбере своята игра, дестинация и опонент в неделя. Мичиган: Очакваме да видим накъде отива и срещу кого ще се изправи на националните полуфинали.